c_600_400_16777215_00_images_fotografie_2013_DSC_8035.JPGÚvodný deň 51.ročníka Jánošíkových dní, štvrtok 25.júl 2013, začal vernisážou výstavy Tibora Mahúta v Makovického dome v Žiline, v sídle Krajského kultúrneho strediska Žilina. Podvečerný program, ktorý sa konal v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej sa niesol v znamení komorného programu, v ktorom sa postupne predstavili ĽH FS Vepor z Klenovca, Veseličky z Liptovských Sliačov, Goralská muzika z Tešínskych Beskýd (PL, CZ), ŽSS Tíšina, Pupov, Trio z Chotára, TM Pupov, Ťažká muzika, Mladí muzikanti spod Rozsutca z FS Terchovček a menovci Jánošíka.

Z tohto podujatia sa konal priamy prenos, ktorý zabezpečovala RTVS.

Piatokový program Jánošíkových dní v Terchovej sa už dlhé roky nesie v znamení folklóru z terchovskej doliny a inak tomu nebolo ani tento rok. Celý program druhého dňa Jánošíkových dní v Terchovej začal o 16:00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami, kde sa predstavili folkloristi a nadšenci z FS Rozsutec a FS Stavbár, FS Rozsutec. Podvečerný program v šapitó zakončil TANEČNÝ DOM.

O 20:30hod sa uskutočnil piatkový galaprogram na Amfiteáteri Nad bôrami s príznačným názvom VEĎ JE TÁ TERCHOVÁ TELIA JAKO VIEDEŇ... Tu sa publiku predstavili FS Chotár, Terchovec, Rozsutec, Orpášené krpce, heligonkári Ján Miho, Miloš Bobáň, Vincent Krkoška, ĽH Jozefa Holúbka, Martinky Bobáňovej, Janky Ďuranovej, terchovská muzika Pupov + spevácka skupina, Ťažká muzika, Trio z Chotára, ŽSS Podolie, Tíšina, Ženy spod Rozsutca, Terchovské ženičky a terchovskí dôchodci, Hnojňaňe.

Po ňom sa dianie opäť presunulo do Šapitá, kde do skorých ranných hodín zabávala BOROVIENKA Z LANČÁRA.

Jánošíkove dni v Terchovej pokračovali aj v sobotu 27.júla 2013. Program začal už o 10:00hod v RIC Terchovec vernisážou výstavy s názvom Muchovci. Zároveň o rovnakej hodine odštartoval program v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami, kde sa predstavili DsFS Chotárik z Terchovej, TM a FS Kriváň z Turian, Ženský spevácky súbor senioriek Jabĺčko z Rovinky, Vlasta Mudríková, DsFS Žochárik, Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov, FS Frankovčan z Malej Frankovej, Šarvanci (CZ), Miroslava Mačejková, Slávka Poništová zo Starej Bystrice, CM Břeclavan (CZ), Hnojňaňe a ich družina, Baločkári a Seniori III.

O 12:00hod sa v Amfiteáteri Nad bôrami uskutočnil detský program „MAMKA POVEDALI“ so súbormi DsFS Terchovček z Terchovej, Cindruška z Liptovského Hrádku, Hajovček zo Strečna, Pilsko z Oravského Veselého, Drienča z Krpelian, Kelčovan z Čadce.

Večerný galaprogram na Amfiteáteri Nad bôrami bol rozdelený na dve časti. V prvej, ktorá začala o 20:30hod sa predstavil OĽUN A JEHO HOSTIA, sólisti speváci Ján Ambróz, Helena Záhradníková, Slavomíra Konturová, Vincent Krkoška; sólisti inštrumentalisti Peter Uličný, Rudolf Cikatricis, Ján Kružliak, Miroslav Rajt, Miroslav Dudík, Rudolf Patrnčiak, MSS Rodokmeň, ŽSS Povoja. O 21:40hod začala druhá časť galaprogramu s názvom „HUČIA HORY, HUČIA...“ s účinkujúcimi FS Vepor z Klenovca a Váh z Liptovského Mikuláša, Rzoz (PL), cimbalová muzika Břeclavan (CZ), Ivan Vojtek, Terchovský symfonický orchester.

51.ročník Jánošíkových dní v Terchovej napísal svoju bodku v nedeľu 28.júla 2013. Nedeľňajší program začal už o 8:30hod v Kostole sv. Cyrila a Mertoda, kde sa uskutočnila SVÄTÁ OMŠA ZA NOSITEĽOV ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ. Po jej skončení naledovalo erbové podujatie Jánošíkových dní „A VERU POŠIBAJ KONÍČKA VE VOZE“, tradičný konský vozový sprievod, ktorý začal o 10:00hod pred budovou obecného úradu v Terchovej. O 11:00hod sa v areáli pod sochou Juraja Jánošíka predviedol so svojím programom DsFS TERCHOVČEK.

 Po ich vystúpení prebiehalo predstavovanie muzík z konského vozového sprievodu s názvom „KONÍČEK SIVASTÝ, PRENES MA CEZ MOSTY...“

O 14:30hod sa v Amfiteáteri Nad bôramikonal záverečný program Jánošíkových dní JÁNOŠÍK JE SLOBODA A SLOBODA JE VEČNÁ, v ktorom vystúpili Ťažká muzika a Trio z Chotára, FS Turiec, Kysučan, Oravan, Rozsutec, FSk Sliačanka, Arzén, Kysucká muzika, Zuzana Smatanová.

Fotogaléria

Organizátori 

partneri jd 23

partneri jd 23 2

 
facebook_page_plugin