c_600_400_16777215_00_images_fotografie_2016__AWG6496.jpgBlížiaci sa 54. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sa uskutoční  v dňoch 4. – 7. augusta 2016. Hlavným organizátorom podujatia je Obec Terchová, spoluorganizátormi sú Žilinský samosprávny kraj a Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Kľúčovým slovom festivalu je v tomto roku kontinuita ako zdôraznenie princípu nepretržitého historického, duchovného, osobnostného a medzigeneračného pokračovania v plnohodnotnom využívaní komplexného ľudského, tvorivého a prírodného potenciálu Terchovej a jej okolia.

Jánošíkove dni budú aj v roku 2016 trvať štyri dni. Organizátori opätovne pripravujú bohatý a pestrý program. Popri dominantných vystúpeniach  folklórnych súborov a skupín, nočnom hraní či konskom vozovom sprievode nebude chýbať  ani viacero atraktívnych sprievodných akcií a prekvapivých noviniek. Počas štyroch festivalových dní sa celkovo na piatich pódiách (amfiteáter Nad bôrami, festivalové šapitó, areál pod sochou Juraja Jánošíka, Relaxačno-informačné centrum Terchovec, Kultúrny dom Andreja Hlinku) predstaví takmer 1 200 účinkujúcich zo Slovenska, Ruska, Slovinska a Česka.   

Chceme ubezpečiť všetkých našich verných priaznivcov, že Jánošíkove dni v Terchovej sa aj napriek (zatiaľ) neschválenému grantu zo strany Fondu na podporu umenia uskutočnia v takej obsahovej podobe a iskrivej atmosfére, na akú ste zvyknutí.  Už teraz sa na tešíme na spoločné stretnutie!

Organizátori 

partneri jd 23

partneri jd 23 2

 
facebook_page_plugin