Čítať ďalej...Počas Jánošíkových dní, presnejšie od piatka 2. augusta 16.00 h do nedele 4. augusta 2024 18.00 h, bude na ceste č. II/583 v obci Terchová určené prenosné dopravné značenie obmedzujúce TRANZIT cez obec.

Obmedzenie dopravy nebude platiť pre účastníkov festivalu, linkové autobusy SAD, vozidlá zásobovania a vozidlá s právom prednostnej jazdy. Tranzitujúci vodiči majú možnosť obchádzky Terchovej odklonom dopravy, ktorý bude vyznačený dopravnými značkami. Na parkovanie vozidiel účastníkov festivalu budú vyčlenené záchytné parkoviská, krajnice miestnych komunikácií v obci a označené verejné priestranstvá. Plynulosť dopravy bude na exponovaných miestach v obci zabezpečená aj prostredníctvom regulovania dopravy organizátormi podujatia v spolupráci s Policajným zborom SR.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Chystaný 62. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sa uskutoční v dňoch 31. júla až 4. augusta 2024. Hlavným organizátorom podujatia je Obec Terchová v spolupráci s mnohými partnermi. Z verejných zdrojov akciu podporil Fond na podporu umenia. Tento populárny a divácky vyhľadávaný festival má už tridsaťtri rokov medzinárodný charakter, pričom za ten čas sa na ňom predstavilo niekoľko desiatok tisíc účinkujúcich z vyše 30 krajín sveta. Ako jedna z mála veľkých kultúrnych akcií na Slovensku sa Jánošíkove dni konali aj počas dvoch rokov trvajúcej covidovej pandémie.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Dramaturgia Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dní v Terchovej bola v ostatných desiatich rokoch postavená na východiskových myšlienkových bodoch, ktoré programovo rozvíjali tieto kľúčové slová:

  • 2014 – UNESCO
  • 2015 – Jubileá
  • 2016 – Kontinuita
  • 2017 – Výmena
  • 2018 – Legenda
  • 2019 – Muzikant
  • 2020 Otcovizeň
  • 2021 – K.R.O.J
  • 2022 – K.U.M.Š.T.
  • 2023 – M.U.Z.I.K.A.

Pokiaľ ide o chystaný 62. ročník Jánošíkových dní (31 júl. – 4. august 2024), východiskovým dramaturgickým, respektíve ideovým bodom bude kľúčové slovo KORENE – s podtitulom Túry do pastierskej kultúry.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Jánošíkove dni sa v roku 2024 uskutočnia od 31. júla až do 4. augusta. Predstavujeme vám predsedov festivalových orgánov spolu s ich náplňou práce pri príprave 62. ročníka Jánošíkových dní.

Pridať komentár (1 komentár)

Čítať ďalej...Utorok, 5. decembra 2023 Terchovská galéria umenia v Terchovej o 17.00 h.

Jedna prastará legenda hovorí, že terchovská zem je reliktom zatúlanej nebeskej hviezdy, ktorej dvorní hudobníci – nebeská muzika – boli prvými osadníkmi Terchovej. Ich potomkom sa oveľa rokov neskôr narodili ľudový hrdina Juraj Jánošík a „slovenský Sokrates“ Adam František Kollár. Hoci je to len legenda, faktom zostáva, že o terchovskej muzike dodnes mnohí hovoria ako o nebeskej!

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Šesťdesiaty druhý ročník medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni sa uskutoční 31. júla – 4. augusta 2024. Už teraz vás, milí priatelia, srdečne pozývame a tešíme sa na spoločné stretnutie v Terchovej.

Pridať komentár (0 komentárov)

Organizátori 

partneri jd 23

partneri jd 23 2

 
facebook_page_plugin