Powered by EverLive.net
skenfrdepl

Čítať ďalej...Vlani obec Terchová zrealizovala a na Jánošíkových dňoch medializovala projekt ochrany vtákov nalietavajúcich do sklenených výplní autobusových zastávok. Uplatnila pri tom inovatívne riešenie, ktoré funkčne zosúladilo hlavný ideový zámer s cestovným ruchom a terchovskou muzikou, zapísanou do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva. Detailne premyslený grafický koncept zastávok obsahuje prehľadný informačný systém, ktorý turistu oboznámi, kde  momentálne trávi čas, kde sú najbližšie zariadenia služieb, respektíve ako sa k nim dostať. Nechýba ani známa kombinácia kresby terchovskej muziky s logom UNESCO.

Záujemcovia si môžu prostredníctvom QR kódu nainštalovať do svojho mobilného telefónu noty s textom terchovskej piesne, ktorá bezprostredne súvisí s konkrétnym miestom. Ľudia čakajúci na autobus tak môžu vyplniť voľnú chvíľku zaspievaním piesne podľa nôt. Kto notám nerozumie, tomu poslúži mobil a QR kód. Na zastávkach tak môžu spontánne vzniknúť priateľstvá medzi cestujúcimi. Spoločný spev je, bezpochyby, na to ako stvorený. Azda jedinou „nevýhodou“ môžu byť „sťažnosti interpretov“, že ich spievanie zrušil dochvíľny autobus... Po zavedení najnovšej aplikácie (3D projekcia) do mobilu cez QR kód si bude môcť čakajúci dokonca zaspievať aj so „živou“ (3D) terchovskou muzikou!

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Vernisáž výstavy Viliama Meška je programovou súčasťou Jánošíkových dní (sobota 31. júla, Terchovská galéria umenia, 10.00 h).

Vernisáž výstavy Viliama Meška je spojená s premietnutím dokumentárneho film.

Viliam Meško

„Všetko veru nepoviete iba slovom či pesničkou. Tá príde – odíde. Dakto ju počuje len raz..., hoci ty ju zanôtiš aj sto razy a zakaždým máš z nej radosť, ale mám pocit, že odíde so mnou... Aj z pamäti ľudí sa vytratí..., ako aj tanec. Tiež sa pominie. V tebe i tých druhých. No a voľakedy chceš povedať aj viac. Povedať tak, aby to zostalo, aby si ty zostal v tom. Aj za sto rokov budú vedieť, čo si si myslel, ako si mal rád to, čo bolo a čo je..., lebo aj drevo vie rozprávať.“ (Viliam Meško).

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Prinášame vám aktuálny plagát k Jánošíkovým dňom 2021, ktoré sa v Terchovej sukutočnia od 28. júla do 1. augusta 2021. Samotný program podujatia nájdete v tomto článku.

Plagát na stiahnutie

 

Pridať komentár (1 komentár)

Čítať ďalej...Pripravovaný 59. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sa uskutoční 28. júla až 1. augusta 2021. Hlavným organizátorom podujatia je Obec Terchová, spoluorganizátorom Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Počas celého trvania festivalu budú dôsledne rešpektované všetky aktuálne protipandemické, hygienické a bezpečnostné opatrenia a nariadenia, ako i stanovený počet osôb.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Jánošíkove dni 2021 sa uskutočnia od 28. júla do 1. augusta 2021. Oragnizátormi podujatia sú: OBEC TERCHOVÁ, ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ,KRAJSKÉ KULTÚRNE STREDISKO V ŽILINE.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Jánošíkove dni sa v roku 2021 uskutočnia v dňoch 28. júla až 1. augusta.

Pridať komentár (3 komentáre)

organizatori 21
 

Partneri

partneri 21

Mediálni partneri TV prenosu

ostatni partneri 21

 
facebook_page_plugin