fbpx
Čítať ďalej...

Vypočujte si krátky dokument Českého rozhlasu o slávnostnom podpísaní Dohody o partnerských vzťahoch a spolupráci medzi obcou Terchová a mestom Liptovský Mikuláš. Detailne informácie o podpise tohto dokumentu sa dočítate na stránke terchova.sk.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...NAOZAJ VYDARENÝ ROČNÍK

Choreograf, vedecký pracovník a pedagóg na Hudobne a tanečnej fakulte VŠMU v Bratislave

doc. Mgr. Ján Blaho patrí medzi uznávaných a rešpektovaných slovenských folkloristov. Požiadali sme ho, aby ako priamy účastník komplexnejšie zhodnotil 56. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej.  

Jánošíkove dni v Terchovej už dávno nie sú lokálnym kultúrnym podujatím. Okrem samozrejmej prevahy programov, ktoré súvisia s udržiavaním a rozvíjaním tradičnej kultúry obce Terchová, veľké množstvo podujatí má aj nad lokálny charakter. Zárukou kvality tohto obrovského spoločenského podujatia sú dlhoročné skúsenosti organizačných a programových pracovníkov na čele s osobnosťami, akými nesporne sú Rudolf Patrnčiak a Peter Cabadaj. No nie sú to len oni, ale dnes už celý štáb pracovníkov. Možno povedať, že veľa obyvateľov Terchovej si uvedomuje, čo pre nich toto podujatie znamená a celoročne sa zapájajú do jeho prípravy.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Nedávno skončený 56. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej, ktorý sa konal v dňoch 2. – 5. augusta 2018, bol v znamení 330. výročia narodenia Juraja Jánošíka a 50. výročia vzniku konského vozového sprievodu – erbového programu podujatia. Okrem toho venovali organizátori pozornosť aj ďalším jubileám osobností (Martin Benka, Alojz Chvastek), respektíve významných udalostí (sté výročie konca prvej svetovej vojny a vzniku prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov). Celkovo sa v rámci 30 programových blokov predstavilo na siedmich pódiách vyše 1 350 účinkujúcich zo Slovenska, Česka, Chorvátska, Poľska a Ukrajiny. Popri dominantných folklórnych programoch nechýbali ani zaujímavé a divácky obľúbené sprievodné akcie: divadelné predstavenie, „nový cirkus „Younak“, výstavy, slávnostná prezentácia knihy, premietnutie filmu...

Pridať komentár (1 komentár)

Čítať ďalej...Prinášame vám fotografie z nedele, záverečného dňa, 56. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej. Všetkým návštevníkom ďakujeme za návštevu, vidíme sa v Terchovej budúci rok :-)

Fotografie z nedele - Jozef Jurík
Fotografie z nedele
- Milan Kosec
Fotografie z nedele - František Mucha

Pridať komentár (2 komentáre)

Čítať ďalej...56. ročník Jánošíkových dní priniesol pre návštevníkov bohatý sobotňajši program. Fotografie nájdete vo fotogalérii.

Fotografie - Jozef Jurík
Fotografie
- Milan Kosec
Fotografie - František Mucha

Pridať komentár (3 komentáre)

Čítať ďalej...Prinášame vám fotografie z druhého dňa 56. ročníka Jánošíkových dní v Terchovej.

Fotografie - Jozef Jurík
Fotografie - František Mucha
Fotografie - Milan Kosec

Pridať komentár (1 komentár)

Čítať ďalej...56. ročník Jánošíkových dní v Terchovej odštartoval vo štvrtok 2. augusta. Fotografie, ktoré zachytávajú dianie počas tohto úvodného dňa prinášajú Jozef Jurík, Milan Kosec a František Mucha.

Fotografie z programu - Jozef Jurík
Fotografie z programu - Milan Kosec
Fotografie z programu - František Mucha

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Prinášame vám fotografie zo slávnostného sprístupnenia symbolického Jánošíkovho domu v jeho rodnej osade Jánošovia, ktoré sa uskutočnilo v stredu 1. augusta 2018. Našou ambíciou je, aby symbolický Jánošíkov dom plnohodnotne slúžil turistom/záujemcom od jari do zimy. Kompletne - exteriérovo aj interiérovo - ho obec plánuje dokončiť v priebehu roka. Od budúceho roka tak chceme Jánošíkove dni pravidelne otvárať v rodnej osade patróna nášho medzinárodného folklórneho festivalu.

Viac sa dočítate v článku, kde informujeme o konaní tejto udalosti.

Fotografie z otvorenia (Autor: Milan Kosec)
Fotografie z otvorenia (Autor: František Mucha)

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...V TV Raj sa uskutočnila diskusia na tému nadchádzajúcich Jánošíkových dní, ktoré sa uskutočnia 2. - 5. augusta v Terchovej. Diskutovali Michaela Pastorková - moderátorka; Peter Cabadaj - šéfdramaturg a hovorca Jánošíkových dní; Jozef Dávidík- starosta obce Terchová. Celú reláciu si môžete pozrieť v tomto článku.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Dovoľujeme si vás pozvať na slávnostné sprístupnenie symbolického Jánošíkovho domu v jeho rodnej osade Jánošovia, ktoré sa uskutoční v stredu 1. augusta o 11.00 h. Okrem príhovorov a odhalenia pamätnej tabule nebude chýbať vystúpenie Ťažkej muziky, chutný guľáš a ďalšie občerstvenie. Samozrejme, účastníci podujatia dostanú zaujímavé spomienkové predmety, vyhotovené špeciálne k tejto príležitosti.

Pridať komentár (5 komentárov)

organizatori 

partneri

partneri1

 
facebook_page_plugin