Čítať ďalej...Prinášame vám videá z jubilejného 55. ročníka Jánošíkových dní 2017, ktorý sa konal od štvrtka 3. augusta do nedele 6. augusta 2017. Počas štyroch dní sa návštevníkom, ktorých do Terchovej zavítalo približne 65 000 predstavilo viac ako 1 300 účinkujúcich. Dávame do pozornosti, že uverejnené videá nie sú oficiálnymi videami a sú voľne dostupné na portáli youtube.com. Stránka sa vám z dôvodu väčšieho mediálneho obsahu môže pomalšie načítať, preto prosíme o strpenie.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Počas uplynulého ročníka Jánošíkových dní v Terchovej sme chceli prekonať slovenský rekord v najväčšom počte spoločne hrajúcich muzikantov na klávesovej harmonike v rámci folklórneho podujatia. Vo festivalovom stane sa zišlo a spoločne si zahralo nakoniec iba 61 akordeonistov. Neprekonali sme tak desaťročný rekord z Rajeckých Teplíc, ktorý vytvorilo dovedna 101 akordeonistov. Po neúspešnom pokuse navrhol divákom komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svítok, aby zatlieskali organizátorom i akordeonistom dlhšie ako tri minúty a pokúsili sa vytvoriť ustanovujúci rekord v najdlhšom potlesku účinkujúcim. To sa nakoniec aj podarilo a ľudia svojím vyše 10 minútovým potleskom ustanovili slovenský rekord, ktorý má hodnotu 10 minút a 13 sekúnd za čo skutočne ďakujeme.

Minulý rok sa nám podarilo taktiež pokoriť slovenský rekord v hre na heligónku, kde sa na jednom pódiu zišlo a zahralo dovedna 227 heligónkarov.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...S priebehom nedávno skončeného jubilejného 55. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sú jeho organizátori spokojní. Samozrejme, mimoriadne nás potešila divácka účasť. Šesťdesiat tisíc návštevníkov hovorí jasnou rečou. Veľmi nás však mrzí skutočnosť, že sme v dôsledku nepriazne počasia museli zrušiť tradičné nedeľné predstavovanie furmanov a muzík pod sochou Juraja Jánošíka. Tento rok sa malo konať päťdesiaty raz a naším úmyslom bolo za asistencie silnej diváckej kulisy odovzdať zaslúžilým žijúcom gazdom ocenenia ako prejav úcty, vďaky a uznania za roky poctivo odvedenej roboty. Všetky ostatné programové celky sa uskutočnili tak, ako boli naplánované. Vysokú umeleckú úroveň mali nielen galaprogramy v amfiteátri Nad bôrami, ale i menšie programy zrealizované v komornejších prostrediach. Veľký divácky záujem jednoznačne potvrdil opodstatnenosť rokmi vyprofilovanej festivalovej dramaturgie. Osobitne treba spomenúť kvalitu troch priamych prenosov Televízie NOE, ktoré boli oproti minulosti na neporovnateľnej úrovni. Obrovské množstvo priaznivých reakcií divákov z domova i zo sveta (Česko, Chorvátsko, Belgicko, Taliansko, USA, Kanada) počas živého vysielania bolo vyjadrením komplimentu nielen organizátorom Jánošíkových dní, ale aj samotnej televízii za sprostredkovanie silných umeleckých zážitkov.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Prinášame vám fotografie z nedele, záverečného dňa, 55. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej. Všetkým návštevníkom ďakujeme za návštevu, vidíme sa v Terchovej budúci rok :-)

Fotografie z nedele - Milan Kosec
Fotografie z nedele - Jozef jurík

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...55. ročník Jánošíkových dní priniesol pre návštevníkov bohatý sobotňajši program. Fotografie nájdete vo fotogalérii.

Fotografie - Milan Kosec
Fotografie - Jozef Jurík

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Prinášame vám fotografie z druhého dňa 55. ročníka Jánošíkových dní v Terchovej.

Fotografie - Milan Kosec
Fotografie - Jozef Jurík

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Jubilejný 55. ročník Jánošíkových dní v Terchovej odštartoval vo štvrtok 3. augusta. Fotografie, ktoré zachytávajú dianie počas tohto úvodného dňa prinášajú Milan Kosec, Jozef Jurík a František Mucha.

Fotografie z programu - Jozef Jurík
Fotografie z programu
- Milan Kosec
Fotografie z programu - František Mucha
Fotografie z mimoriadneho zasadnutia obecného zastupiteľstva - František Mucha

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Prinášame vám výsledky súťaže o 10 permanentných vstupeniek na 55. ročník Jánošíkových dní v Terchovej. Do súťaže nám celkovo prišlo 167 emailov. Zo správnych odpovedí sme vyžrebovali desiatich výhercov, ktorí si odnášajú po jednu permanentku na Jánošíkove dni 2017. Výhercom srdečne gratulujeme! Vidíme sa v Terchovej!

Pridať komentár (3 komentáre)

Čítať ďalej...Jánošíkove dni sú už 55. rokov sviatkom folklóru a ľudových tradícii, ktorý každoročne do Terchovej pritiahne tisícky návštevníkom. Jubilejný 55. ročník by nemal byť výnimkou. Pre milovníkov folklóru je v Terchovej prichystaný bohatý program rozložený do štyroch dní a to od 3. až do 6. augusta 2017.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...

Aktuálnu situáciu z Terchovej môžete priamo sledovať vďaka webkamere, ktorá je umiestnená vo festivalovom areáli. Webkameru počas Jánošíkových dní poskytol portál meteo.sk. Kamera zachytáva okrem aktuálneho diania v obci aj teplotu, vlhkosť a tlak vzduchu.

Aktuálne informácie o počasí nájdete na meteo.sk.

Pridať komentár (0 komentárov)

organizatori 

partneri

partneri2

 
facebook_page_plugin