Powered by EverLive.net
skenfrdepl

NEBESKÁ MUZIKA

Kategória:
Šapitó pod amfiteátrom Nad Bôrami
Dátum:
piatok, 2. august 2019 18:30 - 19:30
Miesto
013 06 Terchová, Slovensko

Koncert world music

Jedna kapela, viaceré hudobné štýly, temperamentná hudba, spev a tanec, kopec veselých piesní a zbojníckych balád. Z Terchovej ležiacej v srdci Národného parku Malá Fatra prichádza unikátna slovenská kapela Nebeská muzika.

„Jedna prastará legenda hovorí, že terchovská zem je pozostatkom zatúlanej nebeskej hviezdy, ktorej dvorní hudobníci – nebeskí muzikanti – boli prvými osadníkmi Terchovej.“

Preto sa tradičná terchovská muzika z kraja Jánošíka zvykne označovať prívlastkom nebeská. História Nebeskej muziky s veľkým “N sa oficiálne začína rokom 2000, kedy do hudobného sveta vstúpila spoločným folklórno-rockovým projektom z názvom Ešte raz. Ich hudobná invencia postupne prekročila hranice folklórneho žánru a tak začali terchovské ľudové inšpirácie pretvárať do vlastných autorských podôb. Takto prirodzene vznikli dve tváre Nebeskej muziky. V rámci World music sú široko-ďaleko jediná kapela tohto štýlu inšpirujúca sa výlučne piesňami z jednej (rodnej) dediny v kombinácii s prvkami svetových štýlov. Ako Terchovská muzika hrajú autentickú domácu ľudovú hudbu zapísanú do svetového kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. V čase Vianoc prepoja Nebeskáči spolu s hosťami oba štýly a vtedy ich poslucháči zvyknú hovoriť o Vianočných koncertoch s “nebeskou” hudbou.

 
 

Všetky termíny:

  • piatok, 2. august 2019 18:30 - 19:30

Powered by iCagenda

organizatori 
 partneri 19 1

 partneri 19 2

 
facebook_page_plugin