Powered by EverLive.net
skenfrdepl

Program folklórnych zoskupení

Kategória:
Šapitó pod amfiteátrom Nad Bôrami
Dátum:
piatok, 2. august 2019 14:30 - 18:00
Miesto
013 06 Terchová, Slovensko

Festivalové šapitó

14.30 – 15.00 h ĽH Parta zo Strečna
15.05 – 15.30 h DFS Tekovanček
15.35 – 16.00 h heligonkár Marián Hodoň z Dolnej Tižiny, SS Lúčanka z Lietavskej Lúčky
16.05 – 16.30 h FS Blanciar & ŽSS Ľubovník
16.40 – 17.25 h Cimbalová muzika Mačuhovcov z Čadce, Goroli ze Skalitego s gajdošom Paľom Kužmom
17.30 – 18.00 h  Oprášené krpce – folklórni nadšenci zo Žiliny

garant: Rudolf Patrnčiak

Predstavenie účinkujúcich

ĽH Parta zo Strečna

Ľudová hudba Parta existuje od roku 2016, kedy rodičia splnili prianie detí založiť si vlastnú ľudovú hudbu. Keďže deti navštevujú umeleckú školu a rodičia boli hudobní amatéri, zhostili sa práve oni úlohy učiteľov a za pomoci pána Martina Hanuliaka a Tomáša Brtku zo Základnej umeleckej školy v Martine,  začali spolu trénovať a učiť sa piesne zo širokého okolia. Obec Strečno, odkiaľ Ľudová hudba Parta pochádza, je pomyselnou bránou do terchovskej doliny a práve terchovská muzika učarovala aj deťom, preto sa kapela uberá práve týmto smerom. Môžeme s hrdosťou tvrdiť, že ľudová hudba Parta je dvojgeneračná a dokazuje to, že deti spolu s dospelými si vedia nájsť spoločný koníček a môžu tak tráviť veľa voľného času spolu. Na Jánošíkových dňoch v Terchovej sa Vám predstavíme s pásmom piesní pod názvom „Láska na Terchovej“.

DFS Tekovanček

Popri súbore dospelých si v obci Starý Tekov úspešne počína aj Detský folklórny súbor Tekovanček. Súbor má za sebou bohatú históriu. Podľa historických záznamov obce Starý Tekov, súbor začal svoju činnosť v roku 1972. Od roku 1988 začal detský súbor pracovať pravidelne a od tohto roku má názov Tekovanček.
Začiatkom devädesiatych rokov súbor viedol pán Pavol Číkoš a od roku 1995 ho viedli manželia Spasičoví. Po manželoch Spasičových súbor viedol pán Juraj Káčer, potom DFS Tekovanček prešiel pod základnú školu ako záujmový krúžok, ktorý viedla pani Veronika Arendášová.
Aktuálne DFS Tekovanček funguje pod vedením manželov Veroniky a Ing. Jakuba Oťázikových od septembra roku 2012. Tak ako sa súbor plynule rozširoval o nových členov, do súboru prišli ako pedagógovia Mgr. Lucia Solmošiová a Martina Číkošová, ktorá aj šije a opravuje kroje.
Tanečnú zložku tvoria deti od 3 rokov po 14 rokov. Sú to prevažne žiaci Základnej školy Štefana Senčíka Starý Tekov, materskej školy Starý Tekov, ale aj deti základných a materských škôl z okolitých miest a obcí ako napríklad Veľké Kozmálovce, Hronské Kľačany, Levice, Tlmače a iné.
Ďalším milníkom v ére DFS Tekovanček je založenie detskej ľudovej hudby v septembri 2013 pod vedením pani učiteľky Eriky Beňušovej. Deti z ľudovej hudby sú prevažne žiakmi Základnej umeleckej školy v Tlmačoch.

heligonkár Marián Hodoň z Dolnej Tižiny

Oprášené krpce – folklórni nadšenci zo Žiliny

 

 

 
 

Všetky termíny:

  • piatok, 2. august 2019 14:30 - 18:00

Powered by iCagenda

organizatori 
 partneri 19 1

 partneri 19 2

 
facebook_page_plugin