Powered by EverLive.net
skenfrdepl

NADČASOVÁ SCHOPNOSŤ ROZDÁVAŤ NÁDEJ

Kategória:
Symbolický Jánošíkov dom
Dátum:
streda, 31. júl 2019 20:00
Miesto
013 06 Terchová, Slovensko

Slávnostné otvorenie festivalu spojené so sprístupnením Symbolického Jánošíkovho domu divadelným predstavením a jánošíkovskou vatrou

účinkujú: Ťažká muzika, MADOS Liptovský Mikuláš
scenár, réžia: Peter Cabadaj

Poznámka pre návštevníkov: V prípade záujmu o 19.00 h pôjde autobus spred obecného úradu do Šípkovej (autobusová zastávka). Následne bude autobus k dispozícii záujemcom od 22.00 do 24.00 h: trasa Šípková (autobusová zastávka) - centrum Terchovej (nástupište).

Predstavenie účinkujúcich

Ťažká muzika

Voľné zoskupenie terchovských muzikantov, ktorí pôsobia v rôznych prestížnych terchovských muzikách. Vyznačujú sa svojským originálnym hudobným a speváckym prejavom, ktorý je charakteristický pre Terchovú a oblasť severného Slovenska. Názov skupiny je odvodený od ich telesnej hmotnosti. Vo svojom programe využívajú rôzne hudobné nástroje ( husle, malá dvojstrunová basa, zvonkohra, píšťalky, heligónka ), ktoré sú charakteristické pre región, z ktorého muzikanti pochádzajú. Muzika si získala obdiv u poslucháčov, ktorí majú radi čistý, neštylizovaný hudobný prejav. Uchovávajú a šíria pôvodnú ľudovú hudobnú kultúru v tej najstaršej podobe. Účinkovali na rôznych kultúrnych podujatiach na Slovensku, v Rumunsku medzi Slovákmi, Poľsku, v Českej republike a v Chorvátsku.

MADOS Liptovský Mikuláš

Matičná divadelná ochotnícka scéna (MADOS) pracuje pri Dome Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši. Zároveň je kolektívnym členom záujmového Divadelného odboru MS. Poslaním tohto divadelného združenia je rozvíjať divadelnú činnosť v rámci svojho pôsobiska, ale aj v rámci Slovenska, rozvíjať tak záujmy o divadelnú činnosť u svojich členov. Náplňou práce je približovať dôležité osobnosti a udalosti v regióne Liptov, ale aj na Slovensku. Zamerané je na autorské divadlo a svoju činnosť rozvíja v troch súboroch:

  1. Divadelný súbor (DS MADOS)
  2. Poetický súbor (PS MADOS)
  3. Matičný estrádny súbor (MES)
 
 

Všetky termíny:

  • streda, 31. júl 2019 20:00

Powered by iCagenda

organizatori 
 partneri 19 1

 partneri 19 2

 
facebook_page_plugin