Powered by EverLive.net
skenfrdepl

PAVOL HAMMEL & NEBESKÁ MUZIKA

Kategória:
Šapitó pod amfiteátrom Nad Bôrami
Dátum:
piatok, 3. august 2018 18:30 - 19:30
Miesto
Festivalové šapitó

18.30 – 19.30 h
Festivalové šapitó

PAVOL HAMMEL & NEBESKÁ MUZIKA
Koncert world music

Nebeská muzika

Jedna kapela, dva hudobné štýly, viacero atypických nástrojov, kopec veselých piesní a zbojníckych balád. Z Terchovej ležiacej v srdci Národného parku Malá Fatra prichádza unikátna slovenská kapela Nebeská muzika.

„Jedna prastará legenda hovorí, že terchovská zem je pozostatkom zatúlanej nebeskej hviezdy, ktorej dvorní hudobníci – nebeskí muzikanti – boli prvými osadníkmi Terchovej.“

Slávna terchovská muzika z kraja Jánošíka sa zvykne označovať prívlastkom nebeská. História Nebeskej muziky s veľkým “N sa oficiálne začína rokom 2000, kedy do hudobného sveta vstúpila spoločným folklórno-rockovým projektom s kapelou Arzén. Ich hudobná invencia postupne prekročila hranice folklórneho žánru a tak začali terchovské ľudové inšpirácie pretvárať do vlastných autorských podôb. Čim viac sa vzďaľovali pôvodnej ľudovej piesni tým viac si ju vážili a učili sa z nej. Takto prirodzene vznikli dve tváre Nebeskej muziky. V rámci World music sú široko-ďaleko jediná kapela tohto štýlu inšpirujúca sa výlučne piesňami z jednej (rodnej) dediny v kombinácii s prvkami svetových štýlov. Ako Terchovská muzika hrajú autentickú domácu ľudovú hudbu zapísanú do svetového kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. V čase Vianoc prepoja Nebeskáči spolu s hosťami oba štýly a vtedy ich poslucháči zvyknú hovoriť o Vianočných koncertoch s “nebeskou” hudbou.

Pavol Hamel

Pavol Hammel (7. 12. 1948) pochádza z muzikantskej rodiny. Už v útlom veku ho k hudbe privádza otec, huslista v SND. Čoskoro sa aj Pavol stáva nádejným huslistom. Vstupuje do Železničiarskeho umeleckého súboru, kde sa stretáva s rovesníkmi Petrom Sallerom (narodený 1945, tiež husle), Vladimírom Kaššayom (narodený 1946, klarinet a akordeón) a Františkom Machatsom (fagot). Ako členovia orchestra ŽUS hrávajú pod vedením dirigenta na vystúpeniach ľudovky, klasiku a moderné tanečné piesne.

PAVOL HAMMEL & NEBESKÁ MUZIKA

 
 

Všetky termíny:

  • piatok, 3. august 2018 18:30 - 19:30

Powered by iCagenda

organizatori 
 partneri

 partneri1

 
facebook_page_plugin