skenfrdepl

Čítať ďalej...Úvodný deň 51.ročníka Jánošíkových dní, štvrtok 25.júl 2013, začal vernisážou výstavy Tibora Mahúta v Makovického dome v Žiline, v sídle Krajského kultúrneho strediska Žilina. Podvečerný program, ktorý sa konal v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej sa niesol v znamení komorného programu, v ktorom sa postupne predstavili ĽH FS Vepor z Klenovca, Veseličky z Liptovských Sliačov, Goralská muzika z Tešínskych Beskýd (PL, CZ), ŽSS Tíšina, Pupov, Trio z Chotára, TM Pupov, Ťažká muzika, Mladí muzikanti spod Rozsutca z FS Terchovček a menovci Jánošíka.

Z tohto podujatia sa konal priamy prenos, ktorý zabezpečovala RTVS.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Blížiaci sa  51. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej, pod záštitou ministra kultúry SR, sa uskutoční v dňoch 25. – 28. júla 2013. Hlavnými organizátormi podujatia sú: Obec Terchová, Žilinský samosprávny kraj – Krajské kultúrne stredisko v Žiline a Mesto Žilina. Už vyše dvadsať rokov má tento populárny a divácky vyhľadávaný festival medzinárodný charakter a za ten čas sa na ňom predstavilo niekoľko tisíc účinkujúcich z vyše 30 krajín sveta.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Jánošíkove dni v Terchovej v tomto roku vstupujú do svojej druhej polstoročnice. 51.ročník tohto medzinárodného folklórneho festivalu prináša bohatý program, v ktorom nechýbajú mnohým dobre známe folklórne súbory z Terchovej, Slovenska, či zahraničných krajín, ako sú už tradične Česká republika, Poľsko, či tento rok folklórny súbor zo Srbska. Už len pripomenieme, že Jánošíkove dni sa konajú 25.-28.júla v Terchovej. Tešíme sa na vašu účasť.

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Prinášame vám plagát Jánošíkových dní, ktoré sa budú konať od 25. do 28. júla 2013, tie sa v tomto roku budú niesť v znamení 300. výročia smrti Juraja Jánošíka.

Plagát podujatia (plná veľkosť)
Všetky informácie o Jánošíkových dní 2013

Pridať komentár (0 komentárov)

Čítať ďalej...Organizačný výbor Jánošíkových dní v Terchovej definitívne stanovil termín konania podujatia v dňoch 25.7.-28.7.2013.

Ste rozhodnutý zúčastniť sa 51.ročníka? Svoju účasť môžete potvrdiť aj na Facebooku!

Pridať komentár (0 komentárov)

facebook_page_plugin